Senior üzemeltetési szakértő

MVM Zöld Generáció Kft.

Az MVM Csoport megújuló energiatermeléssel foglalkozó tagvállalata. Fő tevékenysége a villamosenergia-termelés és annak a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. által működtetett Kötelező Átvételi Rendszer (KÁT) számára történő értékesítése. Több jelentős méretű napelemes erőművel rendelkezik, Pécsen egy 10 MW kapacitású, míg Felsőzsolcán és Pakson 20 MW kapacitású fotovoltaikus erőmű termel zöld áramot. Az MVM Zöld Generáció Kft. 2018-ban és 2019-ben országosan megépülő 110 naperőművének összkapacitása meghaladja a 100 megawatt beépített teljesítményt. Ezek az egységek évente több mint 110 gigawattóra áramot termelnek majd, amely mennyiség mintegy 50 ezer háztartás, azaz több mint 100 ezer ember éves villamosenergia-szükségletét fedezi. Szélerőműparkját a piacvezető dán VESTAS vállalat 7 db 3MW-os, és 1 db 2MW-os V90 típusú turbinái alkotják, összesen 23MW beépített teljesítménnyel. A tornyok magassága 105 méter, egy komplett szélturbina súlya eléri 385 tonnát. majd.

Munkavégzés helye
1031 Budapest, Szentendrei út 207-209
Szerződés típusa
Határozatlan idejű
Szakterület
Mérnök
Napi munkaidő
Teljes munkaidőben

Feladatok

  • A megújuló energiaforrású erőművek üzemvitelének biztonságos, energetikailag hatékony és gazdaságos operatív irányítása az érvényes utasítások, üzemviteli megállapodások, menetrendek betartásával, az erőmű berendezéseiről érkező adatok figyelésével, értékelésével
  • A karbantartások elvégzéséhez a megfelelő üzemállapotok kialakítása, a karbantartással kapcsolatos üzemviteli feladatok biztosítása
  • Az üzemirányítók utasításainak végrehajtása, amely az erőművi egységek indítására, bekapcsolására, terhelésének változtatására és a leállításra vonatkozik
  • Villamos kapcsolási műveletek végrehajtása vagy végrehajtatása
  • Felelős az erőművek minden berendezésének szakszerű és biztonságos üzemeltetéséért, karbantartásáért és üzemzavar elhárításáért, az erőművek megfelelő műszaki állapotának fenntartásáért, beleértve a vagyonvédelmi rendszert és a zöldterület karbantartást
  • Az ETR rendszer fejlesztésében való részvétel
  • Rendszeres adatszolgáltatás

Amit kérünk

  • Villamosmérnök végzettség
  • 8-10 év tapasztalat a közép- és nagyfeszültségű villamos berendezések üzembe helyezése, üzemeltetése, karbantartása területén
  • MS Office felhasználói szintű ismerete
  • Alapfokú angol nyelvtudás
  • B kategóriás jogosítvány
  • Megbízhatóság, szabálykövetés, együttműködés

Előnyt jelent

  • Alállomás kezelői végzettség
  • Erőmű Távfelügyeleti Rendszer ismerete

Miért jó nálunk dolgozni?

  • A versenyképes béren felül számos egyéb juttatás is kapcsolódik a pozícióhoz (cafeteria, éves bónusz, élet- és balesetbiztosítás, magán egészségbiztosítási szolgáltatás, önkéntes nyugdíj- és egészségpénztár hozzájárulás)
  • A munkavégzés modern, 'A' kategóriás irodaházunkban zajlik- könnyű megközelíthetőség, parkolási lehetőség
  • Tréningek és változatos oktatások, konferenciák; wellbeing programok és sportolási lehetőségek széles köre várja a jelentkezőket