Kockázatelemző

MVM Partner Zrt.

Az MVM Partner Zrt. az MVM Csoport egyedüli villamosenergia-nagykereskedője, a hazai energiapiac meghatározó szereplője, emellett az európai régióban összesen 20 országban rendelkezik kereskedelmi engedéllyel és működtet mérlegköröket, de határainkon túl kizárólag nagykereskedelmi tevékenységet végez.

Munkavégzés helye
Budapest XIII. kerület, Váci út 144-150.
Szerződés típusa
Határozatlan idejű
Szakterület
Pénzügy, Könyvelés
Napi munkaidő
Teljes munkaidőben
Foglalkoztatás típusa
Munkaszerződés

Feladatok

  • Az MVM Partner Zrt. kereskedelmi tevékenységéhez kapcsolódó kitettségek napi szintű mérése, elemzése, monitorozása valamint riportálása
  • Stressz tesztek és szcenárió elemzések elkészítése a nyitott portfólió pénzügyi kockázatainak vonatkozásában
  • A tevékenységhez kapcsolódó limitsértések azonosítása és riportálása
  • Limitsértés esetén a kockázatcsökkentő terv kidolgozásának kezdeményezése, illetve végrehajtásának nyomon követése
  • Villamosenergia és egyéb commodity-k vonatkozásában piaci információk gyűjtése, elemzése, értékelése, valamint a piaci kereskedéshez kapcsolódó kockázatkezelési folyamatok és kockázati mérések módszertanára való javaslattétel

Amit kérünk

  • Főiskolai vagy egyetemi végzettség (pénzügyi, gazdasági, statisztikai irány) - pályakezdők jelentkezését is várjuk!
  • Aktív angol kommunikációképes nyelvtudás (szóban és írásban egyaránt)
  • Alapos elemzőkészség, analitikus gondolkodásmód
  • Képesség az önálló munkavégzésre
  • Proaktivitás
  • MS Office programok magasfokú ismerete

Előnyt jelent

  • VBA programozási nyelv ismerete
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • Energiapiaci ismeretek
  • Pénzügyi és/vagy kockázatkezelési modellezésben szerzett tapasztalat

Miért jó nálunk dolgozni?

  • Versenyképes bér
  • 13. havi bér
  • Széles körű béren kívüli juttatási csomag (cafeteria, egészségbiztosítás, nyugdíjpénztár, egészségpénztár, kockázati balesetbiztosítás)
  • Modern, színvonalas irodai környezet, kiváló infrastruktúrával
  • Folyamatos fejlődési lehetőség (belső képzési program, tréningek, konferenciák)
  • Csoportszintű, valamint vállalati szabadidős és szakmai rendezvények