Energiaellátási részlegvezető

MVM Mátra Energia Zrt.

A Mátrai Erőmű hazánk második legnagyobb villamosenergia-termelő egységeként ellátásbiztonsági szempontból nélkülözhetetlen

2020. március 26-án az MVM Mátra Energia Zrt. (korábbi nevén: Mátrai Erőmű Zrt.) és leányvállalatai az MVM Csoport tulajdonába kerültek. A tulajdonos célja, hogy a mára elavult és nem hatékonyan működő energiatermelő létesítményt modern, karbontakarékos és gazdaságosan termelő rendszerré alakítsa. A szénerőmű a hazai széndioxid-kibocsátás 14 százalékáért felel, így Magyarország 2050-es karbonsemlegességi céljainak eléréséhez elengedhetetlen technológiájának átalakítása összhangban a Nemzeti Energia- és Klímatervvel. Az anyavállalat szakmai háttere garantálja, hogy az átalakítási folyamat alatt az ellátó rendszer zavartalanul működjön. A társaság zöld jövőképének megvalósítása, a széntechnológia kivezetése összhangban van az uniós energia- és klímapolitikai célokkal is, így az átalakításnál jelentős EU-s forrásokra is pályázhatunk. A lignit tüzelésű blokkok tervezetten 2025 végén befejezik működésüket, ekkorra új termelő egységek kapcsolódnak be az áramtermelésbe.

Munkavégzés helye
3271 Visonta, Erőmű u. 11.
Szerződés típusa
Határozatlan idejű
Szakterület
Mérnök
Napi munkaidő
Teljes munkaidőben
Foglalkoztatás típusa
Munkaszerződés

Feladatok

  • Visonta bánya középfeszültségű villamos berendezések előírás szerinti üzemeltetésének szakmai felügyelete és irányítása
  • Visonta bánya középfeszültségű villamos berendezések karbantartásának tervezése, karbantartási munkák szakmai felügyelete és irányítása
  • A részleg területéhez tartozó villamos berendezések hatósági utasítások és szabványok által előírt műszaki állapotának biztosítása
  • Az energiaellátási hálózaton végzett tevékenység végrehajtásához szükséges anyagok és alkatrészek igénylése, szakterületére vonatkozó műszaki fejlesztések és külső vállalkozói szerződések előkészítése, felügyelete, koordinálása
  • Kapcsolattartás a társterületekkel, a részleg tevékenységének összehangolása a társ szakterületekkel,
  • A villamos kieső idők csökkentése a lehetőség szerinti minimális költségszintre
  • Visonta bánya elő és felszíni víztelenítés villamos munkáinak tervezése, irányítása és kivitelezése, az elővíztelenítési villamos hálózat üzemeltetése
  • Szabadvezetéki és kábelhálózatok karbantartása, üzemeltetése, üzemzavarok elhárítása
  • Kis és nagyfeszültségű berendezéseken szerelési és kapcsolási műveletek irányítása
  • Villamos hibák behatárolása, elhárítása, kapcsolási műveletek irányítása, üzemzavarok kivizsgálása
  • Visonta bánya villamos energiafelhasználás felügyelete, fogyasztási adatok meghatározása
  • Javaslatot tesz a részleget érintő munkakörök betöltésére, áthelyezésre, vagy elbocsátására vonatkozóan. Javaslatot tesz a beosztott dolgozók bérezésére és jutalmazására vonatkozóan
  • Villamos biztonsági mérések felügyelete, irányítása, kábelszerelési munkák felügyelete
  • Közreműködik a társaság írásos utasításrendszerének, szabályainak végrehajtási folyamatában

Amit kérünk

  • Villamosmérnök végzettség
  • Legalább 5 éves szakmai tapasztalat
  • Vezetői képességek
  • Higgadt, felelősségteljes magatartás, előrelátás, jó kommunikációs készség
  • Nagy- és kisfeszültségű erősáramú villamos berendezések átfogó ismerete

Előnyt jelent

  • Számítástechnikai ismeretek, SAP ismeretek
  • Bányabeli villamos berendezések ismerete

Miért jó nálunk dolgozni?

  • Megbízható, stabil vállalati háttér
  • Versenyképes jövedelem
  • Juttatások: cafetéria, bányászati hűségjutalom, utazási hozzájárulás vagy munkásszállás biztosítása, áramdíj kedvezmény, üdülési támogatás, önkéntes nyugdíjpénztári/egészségpénztári hozzájárulás, élet- és balesetbiztosítás, preventív szűrővizsgálatok